BE/AE language flag In English
Down and Up as enjoyed by the audience of all ages, then cut down.

[Down and Up]

Z DOŁU DO GÓRY


[Down and Up]
instalacja muzyczna

Johannes Bergmark jest improwizatorem i kompozytorem studyjnym, jak również konstruktorem instrumentów. W 1996 roku w Niemczech zdobył tytuł wykwalifikowanego konstruktora pianin, jednak zajmuje się głównie wymyślaniem i tworzeniem nowych instrumentów oraz działalnością performerską.

Performances z użyciem tych instrumentów są nastawione czasem w mniejszm stopniu na muzkę, a bardziej na działanie w zakresie sztuki performance, jak Stringed Stirrups czy Singing Coffin przedstawione zeszłego roku podczas festiwalu Okno.

Jest także twórcą muzycznych instalacji oraz rzeźb, niektóre z nich np. Kaleidochord od 6 lat jest wystawiany w Brytanii, a rzeźba Veloncell Marcel, która po wystawie w muzeum w Danii została podarowana i wystawiona w Blue Sun Contemporary Art Studio & Center w Ułan Bator w Mongolii.

Instalacja zamówiona przez festiwal Musica Genera znajduje się w pomieszczeniu na Łasztowni, które stało się punktem wyjścia dla wiszących przedmiotów znalezionych na tym terenie, amplifikowanych za pomocą kontaktowych mikrofonów, dzięki czemu między widzem a instalacją zachodzić mogą różne interakcje.

Johannes lubi używać materiałów uznanych za bezużyteczne, które każdy może z łatwością znaleźć na ulicy, które nic nie kosztują. Chce, aby wszystkie techniczne rozwiązania były otwarte i widoczne dla publiczności w nadzieji, że stanie się to inspiracją do poszukiwań oraz znajdywania i wymyślania ich własnych twórczch dróg, niezależnych od wysokiej technologi i sił komercji. Radość tworzenia wraz z duchem improwizacji mogą stworzyć cuda bez mistyfikacji.

[Down and Up]


The Gallery
Contact.
The Welcome page
Updated the 10th of August, 2012.